Маскот, Персонаж, Талісман: Навіщо Брендам Потрібні Герої
Статистика показує, що 80% компаній, які активно використовують фірмового персонажа, збільшують лояльність клієнтів на 40%. Це дозволяє створювати емоційно насичені та запам’ятовувані кампанії. Маскот-символ є важливим інструментом комунікації в світі брендингу. Дослідження показують, що 70% компаній підвищують впізнаваність завдяки чіткому голосу бренду. Також, використання талісману бренду може підвищити якість контенту на 50%.
Этапы Создания Фирменного Персонажа
Образ, який запам’ятовується, може навіть надихнути їх на створення пародій та мемів. Щоправда, це палиця з двома кінцями, і добре, якщо меми будуть нешкідливими. Маскот з брендом надовго, створювати його згідно з трендами — значить перероблювати через кілька місяців в кращому випадку . Це правило неактуальне, якщо мова йде про ситуаційного героя під одну подію. Для серйозних компаній, які хочуть підкреслити свій професійний підхід, маскоти недоречні. Це, зокрема, юридичні фірми, фінансові установи, консалтингові організації.
Маскот Та Словесна Комунікація З Цільовою Аудиторією
Просування бренду в мережі з використанням маскотів зараз виходить за межі емейл-розсилок, їх додають у різні канали комунікації. Талісмани активно здійснюють спілкування з аудиторією у Fb, Instagram, VK та на інших популярних майданчиках. Вони оживлюють internet push, роблячи їх такими, що запам’ятовуються і чіпляють погляд. Розвиваючи персонаж, забезпечте його присутність в усіх каналах комунікації з клієнтами. Якщо ваш магазин, бренд, у цілому бізнес добре обходиться без власного персонажа — можливо, й не треба нічого змінювати. Але є низка галузей, у яких талісмани допомагають виділитися з-посеред конкурентів.
Яскравий персонаж привертає українські маскоти увагу до важливих елементів сторінки – кнопка «Купити» або форма заявки. Завдяки йому сторінка на сайті стає більш цікавою та інтерактивною, що підвищує ймовірність конверсії. Наприклад, якщо у вас локальний бізнес, можете просувати його за допомогою вуличної реклами та листівок, які будете додавати до кожного замовлення. Доповніть ці матеріали зображенням маскота, і зможете забезпечити унікальність та помітність. Хороша ідея — інтегрувати персонаж-талісман у брендинг продукції.
Йода з “Зоряних воєн” та Міньйони з “Нікчемного я” стали культовими. Вони не тільки забавляють, а й приносять багато грошей. Маскот-символ став важливою частиною сучасної культури. Тепер він допомагає спілкуватися та розважати людей. Наприклад, бульдог Єльського університету – класичний приклад освітнього маскота.
Роль Маскотів У Маркетингу Та Брендингу
Поки графічний дизайнер думає, що ви таке у нього замовили, пропишіть tone of voice персонажу, його визначальні фразочки, характер та стиль спілкування. Як сказано вище, маскот — окремий бренд, у якого мають бути відповідні атрибути. Почати можна з компанії “Фокстрот”, яка зробила своєю візитною карткою чарівну лисичку Фоксі. Вона уособлює сімейний затишок та комфортні покупки, супроводжуючи українців у світі електроніки з 1994 року. Фоксі не просто символ, це активний учасник рекламних кампаній і соціальних мереж, що створює яскраві образи, які досить легко запам’ятовуються.
Що буде, якщо ви запропонуєте їм намальованого персонажа замість реальної моделі? Талісман компанії уособлює та підкреслює цінності бренду. Розглянемо, як саме і де застосовують маскотів сучасні компанії. Корпоративний маскот став важливим інструментом у сучасному маркетингу.
Щоб виділитися і запам’ятатися, багато компаній доповнюють логотип яскравими персонажами. Разом вони створюють цілісний і відомий образ бренду, який запам’ятовується та викликає позитивні емоції. Він з’являється у соціальних мережах, стає героєм рекламних роликів і навіть отримує власні товари. Duracell, Cheetos, KFC, «Капітан Морган», «Живчик», «Фанні», «Розетка» — що об’єднує ці несхожі між собою бренди? Всі вони використовують маскоти — персонажі, які втілюють або підкреслюють цінності цих компаній. Розглянемо, навіщо сучасному бізнесу потрібні талісмани, як їх створюють і де застосовують.
А в цій статті ми розповімо, які вигоди, кому й за яких умов вони приносять у класичному маркетингу. З англійської мови слово «маскот» перекладається як «об’єкт, що приносить успіх». Запевняємо вас, незалежно від того, чи знали ви про те, що існує таке слово чи ні, ви точно стикалися з маскотами в своєму житті. Це ті самі персонажі-талісмани, які є у великої кількості брендів, що функціонують в сфері товарів і послуг. Компанії, у яких є персонажі, одразу виділяються серед конкурентів, запам’ятовуються споживачам і завдяки цьому мають вищу прибутковість. На початку своєї історії в середині 20 століття Містер Пропер (знайома мелодія одразу заграла в голові) став лідером на ринку очисних засобів і тримає першість до сьогодні.
Якісь маскоти швидко йдуть із людської пам’яті, тоді як інші живуть протягом десятиліть. На американському порталі Ranker є рейтинг найбільш пам’ятних рекламних героїв усіх часів, який формується за оцінками користувачів сайту. У першій десятці цього ТОПу — знайомий багатьом кролик Energizer, Червоний та Жовтий M&M’s, Полковник Сандерс із KFC, Mr. Clean (у нас відомий як Містер Пропер) та інші. Познайомте аудиторію з маскотом у соцмережах, створіть стікерпак, проведіть масштабну медійну кампанію. Якщо зв’язку між компанією та героєм не буде, значить в мережі з’явиться ще один прикольний персонаж, на який витратили гроші. Герой вписується в цю концепцію, адже він сам ділиться історіями.
- Вони слугують символом національної ідентичності та культурного спадку.
- Персонаж-герой це не просто прикраса, а потужний маркетинговий інструмент.
- В Інтернеті маскот — атрибут графічних композицій і дійова особа анімації рекламного характеру на мережевих ресурсах, де велику роль відіграє дизайн і соціальне позиціювання.
- Маскот-символ став ключовим елементом сучасної комунікації та брендингу.
- Разом вони створюють цілісний і відомий образ бренду, який запам’ятовується та викликає позитивні емоції.
Це дозволяє асоціювати продукцію компанії – автомобільні шини – з високою якістю, що дозволяє автомобілю пересуватися в найсуворіших умовах. Якщо у вашої компанії є корпоративні кольори, використовуйте їх у зовнішньому вигляді талісмана. Приклади персонажа-приятеля — це кролик Квікі (Nesquik), клоун Рональд з кульками (герой McDonald’s), динозаврик Діно («Растішка») та багато інших. Помічник вирішує болючу проблему клієнта й допомагає впоратися з конкретним завданням.
Якщо порівнювати нюанси використання талісмана і залучення до реклами зірок шоу-бізнесу та великих інфлюенсерів, то персонаж має кілька переваг. По-перше, він повністю відображає місію та цінності своєї компанії, гнучко підлаштовується під зміни в її діяльності. А по-друге, на відміну від реальної людини, яка рекламує бренд, він не завдасть своїми негативними діями удару по репутації компанії. Але маскот програє зіркам у популярності, тож на початковому етапі його життя доведеться вкладати ресурси в його розкрутку за допомогою реклами. Персонаж-герой це не просто прикраса, а потужний маркетинговий інструмент.